Karasu Satılık Yazlık Karasuda Arsa Daire Villa Müstakil Yazlıklar

karasu evleri

Turizim ve yatırım şehri Karasuyu biraz daha yakından tanıyalım Karasu günümüzün en önemli turizm ve yatırım şehirlerinden biri haline gelmiştir. Adını bünyesine yapılan projelerle ve karasu ekşioğlu inşaatın yapmış olduğu karasu satılık yazlık projeleriyle duyuran; hem karasu çevresinden hem de Türkiye genelinden pekçok tatilci ve yatırımcıya hizmet eden; karasu satılık daire projeleri ile yatırımcıların en çok talep gösterdikleri yerlerden birisi olan karasuyu gelin biraz daha yakından tanıyalım. Karasu Evleri Şehrin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Arsa-Daire-Villa-Müstakil-Yazlıklar-1

Karasu tarihinin Frigyalılara dayandığı tahmin edilmektedir. Eski dilde kuzey anlamına gelen kara kelimesinin, karadeniz’e kıyısı olup su ile anılmasıyla karasu ismini aldığı bir rivayettir. 1933 yılında kayıtları ilçe olarak geçen Karasu Sakarya ilinin kurulmasıyla 1954 yılında Sakarya’ya bağlı bir ilçe haline gelmiştir. Marmara bölgesinin güney cephesinde yer alan Karasu Sakarya iline bağlı bir ilçedir.

 

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Arsa-Daire-Villa-Müstakil-Yazlıklar-2

Deniz turizminin yaygın olarak yapıldığı ve her yıl bünyesinde 100 binlerce turist ağırlayan bölgenin karadeniz’e kıyısı olup 24 km uzunluğunda harika bir sahil şeridi bulunmaktadır. Geçtiğimiz aylarda yapılan projeler ve çalışmalarla karasu plajlarına mavi bayrak uygulaması da getirilmiştir. Kocaeli’ne 70 km, Ankara’ya 290 km, Sakarya 48 km uzaklıkta bulunan bir şehir özellikle İstanbul olan yakın konumu ile dikkat çekmektedir.

İstanbul ili arası 180 km olup bir buçuk saat gibi bir mesafede bulunan karasu; İstanbul’daki üçüncü köprü projesinin bağlantı oto yolun tamamlanmasının ardından aradaki mesafe 50 dakika gibi bir süreye düşecektir. Bu özelliğiyle özellikle İstanbul ve Marmara bölgesinden 100 binlerce turisti Ve binlerce yatırımcıyı bünyesine çekmektedir.

Tipik Karadeniz ikliminin ve bitki örtüsünün görüldüğü karasu verimli topraklara sahiptir. Yerli halkın büyük kesiminin tarımla uğraştığı bölgede bitki, sebze ve meyve çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Bunun yanında yaygın olarak fındık tarımı da yapılmaktadır. Karasu genelinde her yerde rastlayabileceğiniz fındık bahçeleri Bölge ekonomisi için oldukça önemli bir Yer kaplamaktadır. Halk tarım yanında hayvancılıkla da uğraşmaktadır.

Özellikle meralarda büyük baş hayvan yetiştiriciliği yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun yanında bölge halkının geçim kaynağından birisi de balıkçılıkdır. Sapanca gölünden her yıl önemli bir ölçüde yapılan balık avının yanında, denize de avcılık faaliyetleri devam etmektedir. Maden deresi ve Çevresindeki türkiye’nin en önemli alabalık çiftliklerinde balık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Karasu’da ayrıca yerli halk arıcılık ve kümes hayvancılığı ile de uğraşmaktadır.

Bölge verimli tarım arazilerinin yanında ormanlık alanlarda da göze çarpmaktadır. Orman yerinden oldukça zengin olan karasu ve çevresi bir çok ağaç ve bitki türünü bünyesinde barındırmaktadır. Bölgede tüm bu ekonomik aktivitelerin yanısıra madencilikte bulunmaktadır. Özellikle mermer madenleri bölgede geniş bir yer kaplamaktadır. Bölge halkı genelde yaz sezonunda meralarda veya şehir dışındaki tarım arazilerinde bulunmaktadır.

Kışın nüfusu 30.000 civarlarında olan karasu yazın turizim sezonu açılmasıyla 700 binlere kadar çıkmaktadır. Lokasyon olarak da çok önemli bir noktada bulunan Karasu’nun bir çok büyük şehre yakın mesafede olması göre çarpmaktadır. Günümüzün gelişen şartlarında Bölge olan ulaşım ağı artmış Karasu de ulaşım projelerine evsahipliği yapmaya başlamıştır. Son zamanlarda sanayi faaliyetleri İçinde çalışmalara başlanan bölge Son zamanların en hızlı gelişim gösteren yerlerinden birisidir. Zaten Karasu’da şu an devam eden projeleri ve ekonomik gelişmelere bakılacak olursa bölgenin gelecekte çok önemli bir konumda olacağını kestirmek çokta zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68