Tatilciler Karasuda Sahilde,Peki Yatırımcılar ?

Karasu-satılık-yazlık-evler

Karasu’da tatilciler için sezon sona ererken yatırımcılar için aynı durum pek söz konusu diil. Koca bir yıl boyunca inşaat sektöründeki büyüme devam etti. Karasu satılık yazlık , Karasu Evleri ve müstakil evlerin daha proje aşamasında alıcıyla buluştuğu bölgede büyük bir rekabet söz konusu. tabiki yatırımcıların gözdesi özellikle satılık yazlık ve Karasu satılık daireler. bölgede bu rekabetin oluşmasındaki en temel etken ise karasunun hem turizm hemde sanayi alanında ki gelişmesi.

Karasu-satılık-yazlık-evler

Karasu-satılık-yazlık-evler

Karasunun 24 km uzunlugunda nefis bir sahil şeridi bulunmakta. Denizi temiz , plajları kumdan ve geniştir. Ama karasu tabiki sadece bunlardan ibaret diil. Karasu da gezilip görülmesi gereken bir çok yer vardır.  Son zamanlarda yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin ziyaret ettiği ”maden deresi” bunlardan biri. Bölgede bir zamanlar fransızlar tarafından işletilen  madenler varmış. daha sonra fransızlar bölgeyi terk etmiş. Adı da zaten buradan gelmekte. Maden deresi sık bir ormanlık alan içinde derince bir vadinin içinde yer almaktadır. Maden deresinin yeşillikler içindeki doğal güzelliği, mesire alanları , dinlenme alanları, doğal alabalık tesisleri ,akarsuyu ve şelalesi insanı dinlendiren muhteşem bir huzura sahip. Bölgede çeşitli mağaralarla cumhuriyetin ilk yıllarında açıldığı söylenen bir altın madeni bulunmaktadır. yürüyüş alanlarının yanı sıra bölgede olta balıkçılığıda yapılmaktadır.

Bİr diğeri ise ”acarlar langozu”dur. langoz kelime anlamı itibariyle su basar orman anlamına gelmektedir. Oluşumu itibariyle dünyada nadir görülen bir olaydır. dünyanın en büyük ikinci langozu olma özelliğine sahip olan acarlar langozu 1562 hektarlık alan kaplamaktadır. 1. bölge doğal sit alanı durumundadır. Bitki örtüsü oldukça zengin olduğu için hayvan çeşitliliği fazladır. birçok balık türü ve su bitkisini bölgede görmeniz mümkün. toplam 16 kmlik uzunluğa sahip olan bölgenin 4 kmlik alanı tekne ve su bisiklieti ile yapılan geziler için ayrılmış durumda. Eğer birgün yolunuz buraya düşerse bu muhteşem manzara eşliğinde tekne turu yapmadan sakın dönmeyin.

Eğer imkanınız varsa Karasuyu birgün mutlaka ziyaret etmelisiniz. Anlatılardan çok daha fazlasının olduğunu yaşayarak görme şansına sahip olabilirsiniz. Konumu itibariyle özellikle Marmara bölgesinde ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımız için çok yakın bir mesafede bulunan karasu siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68