Karasu Satılık Yazlık Alanlar Sınırsız Tatilin Tadını Çıkarıyor

karasu evleri

KaraSudaki hızlı fiyat artışının sebepleri Günümüz koşullarında yatırımlarını Karasu dan yana değerlendirip Karasu satılık yazlık sahibi olup; Yaz tatillerini kendi konutlarında geçirip sınırsız bir tatilin tadını çıkarmak isteyen binlerce yatırımcı bulunmaktadır. Ancak Karasu’nun son yıllarda bünyesine yapılan yatırımlar ve artan değeri bölgedeki karasu satılık daire projeleri etkilemiş; bölgedeki konut fiyatları her ne kadar günümüz koşulları için uygun olsa da bu konuma sadece birkaç yıl içinde yükselmiştir.Karasu Evleri

karasu-satilik-yazlik-alanlar-sinirsiz-tatilin-tadini-cikariyor

Bölgede artan konut fiyatlarından şikayetçi olan bazı yatırımcılar yer almaktadır. Vaktiyle karasuya gelmiş; karasudaki konutları görüp incelemiş, fiyatları hakkında detaylı bilgi almış olan yatırımcılar günümüzde yatırımlarını Karasu dan yana kullanmak istediklerini ancak bölgedeki fiyatların neden bu kadar yükseldiğine anlam veremediklerini belirtmişlerdir. Aslında cevabı çok basit olan bu soruyu yatırımcılar için kısaca açıklamak istiyoruz.

İlk olarak bölgenin turizim potansiyelini ele alacak olursak; Karasu son birkaç yılda bünyesinde turizim alanında yapılan çalışmalarla pek çok turizimcinin ilgisini çekmiş; plajlarının mavi bayrak almasıyla ve sahil boyu yapılan Dalgakıranlarla son yılların en büyük turizm patlamasını yaşamaktadır. Bölgeye geçtiğimiz yıl içinde sadece yaz sezonunda gelen turizimcı sayısı 700 binleri aşmıştır. Bölgenin turizim açısından bu kadar önemli bir noktaya gelmiş olması tabii ki bölgedeki konut fiyatlarını etkilemiştir.

karasu-satilik-yazlik-alanlar-sinirsiz-tatilin-tadini-cikariyor-1

Bölgedeki fiyat artışının bir diğer sebebi de Karasu’nun konumudur. Bölge şu anki konumuyla pekçok ile yakın mesafede yer alıp özellikle İstanbula olan yakın konumuyla dikkat çekmekteydi. Ancak geçtiğimiz yıl İstanbul’da açılan yavuz sultan Selim Köprüsü’nün otoyol Projesinin sahil yolu bağlantısının Karasu dan geçmesi, proje tamamlandıktan sonra kara su ile İstanbul arasındaki mesafenin 1 saat gibi bir süreye düşecek olmasıdır. Çünkü İstanbul şu anki nüfusuyla türkiye’nin en kalabalık kentidir. Ve bu kentte yaşayan milyonlarca turizimci ve yatırımcı için ilk tercihi noktaları İstanbul’dan sadece 1 saat uzaklıkta bulunan karasudur. Bölgede fiyat artışını etkileyen sebeplerin ardı arkası gelmiyor. Bu durumun bir diğer sebebi de karaSuda yapılan ve önümüzdeki günlerde İşletilmeye başlanması beklenen karasu limanı projesidir. Batı Karadeniz’in en büyük limanlarından biri olma özelliğine sahip olan karasu limanının açılması ile birlikte Karasu’nun bir ihracat merkezi haline geleceği bilinmektedir.

Çok sayıda ihracat faaliyetinin karasu limanı üzerinden yapılacak olması bölgenin değerini ve önemini artıran bir sebeptir. Durun daha bitmedi. Bölgede sanayi alanında da büyük projeler yer almaktadır. Dünya devi otomotiv firması BMC otomotivin savunma sanayi üzerine Karasu’da açmak için çalışmalara başladı dev fabrika projeside Karasu’nun önemini artıran bir diğer etmendir. Fabrikada üretilen ürünlerin karasu limanı vasıtasıyla ihracatının gerçekleştirileceği ayrıca bu deri Sanayi projesinin binlerce kişiye iş olanağı sağlayacağı belirtilmektedir. Karasu’nun bünyesinde yaşanan tüm bu gelişmeler karşısında konut fiyatlarının aynı ölçüde kalması beklenemezdi.

Günümüz şartlarında hala herkesimden yatırımcının sahip olabileceği nitelikte olan karasu evlerine yatırımınızı şimdiden yapıp; Şuan proje aşamasında olup birkaç yıl içinde hayata geçmesi planlanan projelerin açılmasıyla değerlerini kat be kat artıracak olan Karasu’da geleceğinizi kar garantili bir yatırım bırakabilirsiniz. Hafta sonuları İstanbul’dan düzenlenen ücretsiz karasu turlarına katılarak; bölgedeki konut projelerini yakından görüp inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Karasunun her bölgesinde yatırım için uygun yerler arsalar evler satılık yazlıklar bulmak mümkün sadece yazlık değil kışın kullanabileceğiniz evleri bulmanız mümkün.Zaten karasuda doğalgaz olduğundan kışın ısınma problemide oldukça pratikleşti yani Karasu sadece yazlık değil yazlık kışlık kullanılabilecek bir yapıya sahip artık Karasu neden bu kadar değerleniyor sorusunun cevaplarını hep beraber aramaya bulmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68