İşte Karasu Satılık Yazlık İşte Projeler

karasu satılık yazlık

Yine dev bir proje yine Karasu Karasu satılık yazlık ve daire projelerinden, bölgenin son yılların en hızlı yatırım yapılan yerlerinden biri olduğundan, karasu satılık daire projelerine olan büyük talepten ve bölgenin son yıllardaki hızlı yükselişinden sık sık bahsetmekteyiz. Sakarya karasuda satılık daire ve yazlık projeleriyle gündemden düşmeyen, bünyesi yapılan yatırımlarla her geçen gün değer kazanan karasu sadece bünyesindeki gelişmelere değil çevresinde yaşanan gelişmelerle de gündeme gelmektedir. Karasu çevresinde yaşanan ve son yılların en önemli projeleri arasında gösterilen Sakarya nehri projesi bunlardan birisidir. Afyonkarahisara bağlı bayat yaylasından doğan, Sakarya Üzerinden geçerek Karasu’da denize dökülen ve türkiye’nin en büyük üçüncü nehri olma özelliği gösteren Sakarya nehri 824 km uzunluğundadır. Türkiye’de bazı Akarsularda nehir taşımacılığı potansiyeli olmasına karşın ülkemizde bugüne kadar yeterince önem ve değer verilmeyen bu alan su yolu taşımacılığında hiçbir gelişme kaydedememiştir.

Geçmişte de Sakarya nehri üzerinde taşımacılığının yapılması gündeme gelmiş ancak yıllar içerisinde bu konuda da hiçbir adım atılmamıştır. Sakarya nehri su yolu taşımacılığı projesinde En son teşebbüs 1976 yılında yapılmıştır. Ancak yine yeterli fizibilite çalışmaları yapılmadığı için proje sözde kalmıştır. Günümüzde yapılan incelemeler ve çalışmalarla Beyoğlundan deniz yoluna geçildiğinde sağlanacak maliyet hesaplanmış Ve bir yılda yaklaşık 50 milyon $ tasarruf yapılacağı belirtilmiştir. Sakarya nehri su yolu taşımacılığı projesi; Sakarya, Kocaeli, bilecik, Eskişehir ve Bolu illerini kapsamaktadır. Başlangıçta sadece Karasu Sakarya arasında taşımacılığın yapılacağı belirtilen proje kapsamında, Sakarya gölü üzerinden yapay bir kanalla Marmaradenizine açılması da planlar arasındaydı. Fakat yeterli fizibilite çalışmalarının yapılmaması ve maliyetinin oldukça yüksek olması nedeniyle şuan bu yapay kanal projesi gündemden düşmüştür. Projenin mevcut Sakarya nehri yatağıyla sınırlı kalmasının avantajları bulunmaktadır. Bu avantajların en göz önünde olanı Karasu’nun karayolu, demiryolule ve açılacak limanına deniz yolu alanında Önemli bir lokasyon haline gelecek olması ayrıca bölgedeki sanayi kuruluşlarının artmasıyla imalatlarında yükselişte olmasıdır. Bölgedeki ulaşım ağının oldukça geniş olması bölgede ihracat faaliyetlerin artmasını ve Sakarya nehri su yolu projesiyle taşımacılığının yapılması beklenen yüklerin artması hedeflenmektedir. Türkiye’nin ilk iç su yolu Projesi olma özelliği gösteren Sakarya nehri su yolu Projesi hayata geçerse ulaşım alanında büyük mesafe kat eden bölgenin öneminin daha da çok artacaktı ve bölgenin değerine değer katacağı öngörülmektedir. Karasu işte bu sebeplerden ötürü günümüzde pek çok yatırımcı tarafından talep görmektedir.

Çünkü bölge içerisinde ve çevresinde yaşanan tüm gelişmeler karasuyu doğrudan etkilemektedir. Günümüzde adı kara yolu, demir yolu ve deniz yolu projeleri ile gündemden düşmeyen bölgeye Sakarya nehri su yolu Projesi gerçekleşirse önemini daha da çok artıracak ve türkiye’de Bir ilkin yaşandığı nokta Konumuna gelecektir. Bölgenin kazandığı değere kayıtsız kalamayan Ve Karasu’da çoktan yatırımlarını yapan binlerce yatırımcının aslında sizlerede yer almak istiyorsanız hafta sonuları düzenlemiş olduğumuz ücretsiz karasu turlarına katılım sağlayabilirsiniz. Bölgede yatırımınızı ne kadar erken yaparsanız kazancınız ve elde edeceğiniz kar getirisi o derece yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68