Karasu Satılık Yazlık Ve Tabiat Harikaları

Karasu’da saklı cennet acarlar longozu Sakarya Karasu satılık yazlık fırsatlarıyla sürekli karşımıza çıkan Karasu turizm faaliyetlerinin dolu dolu yaşandığı bölgelerden biri. Karasu satılık daire projeleri ile Türkiye gündemine oturan bölge bir çok turizim faaliyetine de ev sahipliği yapmakta. Karadeniz’e kıyısı olan bölgede yıllardır yaygın olarak deniz turizmi yapılmaktadır.

karasu-eksioglu-city-39

Ancak karasu sadece deniz turizmi ile değil elde yememiş keşfedilmemiş pek çok doğal güzelliğiyle de her mevsim turistlerin yoğun ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bölgede yerli ve yabancı turistlerin acarlar longozu gelmektedir.

Türkiye’nin en büyük lan gozu olma özelliğine sahip olan acarlar longozu dünya üzerinde ki nadir doğal güzelliklerden birisidir. İsmi itibariyle su basar ormanı olma özelliğine sahip olan acarlar longozu birinci° SİT alanı içerisindedir. Karasu’nun keşfedilmemiş el değmemiş Bu tabiat harikası denize sadece 2 km mesafede yer almaktadır.

karasu-eksioglu-city-evleri-4016 km uzunluğu bulunan langozun 4 km lik kısmı tekne gezisi için ayrılmış durumdadır. 1976 yılında yaban hayatı koruma sahası olarak İlan edilen acarlar longozu, 2014 yılında tekrar gözden geçirilerek ya bana hayatı geliştirme sahası olarak Tescillenmiştir.

Acarlar günde 235 farklı Kuş türü yaşamaktadır. Mutlak koruma altındaki bölge ayrıca bir çok endemik bitki ve balık türüne de evsahipliği yapmaktadır. Yayın, turna, sazan ve kızılkanat bölgede yaşayan başlıca balık türleridir. Nemli havası, islak Toprakları, yeşile mavinin uyumu bölgeyi karşı konulmaz bir hale getirmektedir. Gölü üzerine inşa edilen Uzunköprü’de yürüyüşler yapıp bu güzel doğa harikasını saatlerce sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Bölgeye gelen pek çok turist tarafından yer yüzünün saklı cenneti olarak adlandırılan acarlar gönlüne birkaç günlük hafta sonu tatilleriniz ve veya günübirlik gezileriniz için oldukça uygun durumdadır. İçine girdiğiniz anda sizleri saran bu doğal güzellik doğasıyla havasıyla ve muhteşem görüntüsü ile unutulmaz bir görsel Şölen sunmaktadır. Huzuru sonuna kadar yaşayacağınız bölgede yürüyüşler ve tekne gezisi yapıp, mesire piknik alanlarında aileniz ve sevdikleriniz ve huzurlu ve unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz. Karasudaki yaşayan cennet acarlar longozu gezi filanlarınıza mutlaka eklenmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

İstanbul’a sadece bir buçuk saat mesafede bulunan acarlar longozu sizlere unutulmaz bir gün yaşatmak için bünyesine davet etmektedir. Mevsim turistlerin uğrak bölgelerinden birisi olan acarlar longozu da sadece konaklama imkanı bulunmamaktadır. Bölgeye gelip kalmak isteyen turistler konaklama İhtiyaçlarını karasuya gidip, karasu denize sıfır otel ve pansiyonların da karşılayabilmektedir. Bölgede yer alan çok sayıda karasu denize sıfır pansiyonlarında ve otellerin de hem dopdolu bir gün geçirip hem de akşam Karadenizin muhteşem görüntüsü ne doyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68