Karasu Sadece Satılık Yazlık Almak İçin Değil Gezmek İçinde Var

karasu evleri

Karasu’da gizli cennet maden deresi ve Şelalesi Karasu Marmara bölgesinde yaşayanların ve özellikle İstanbulların kaçış noktası olmaya devam ediyor. Marmara bölgesinin tatil başkenti konumunda olan karasu bölge genelinden hem binlerce turist hem de yatırımcıya ev sahipliği yapmakta. Sakarya Karasuda satılık yazlık projeleriyle bölge genelinden binlerce yatırımcıyı konut sahibi yapan Karasu bünyesindeki tatil ve turizim faaliyetleri ile de İstanbulluların ve çevre halkının gözdesi durumundadır. Son Yıllarda deniz turizmi ile adından sıkça söz ettiren yaz sezonunda bünyesinde 100 binlerce turist ağırlayan karasu ayrıca pekçok doğal güzelliği de ev sahipliği yapmaktadır.

Karasu satılık Yazlık Bölgede her mevsim tatilcilerin ve turistlerin ilgisini çeken yerlerin başında maden deresi ve Şelalesi Yer almaktadır. Eski tarihlerde maden olarak işletilen ancak Cumhuriyet döneminde kapatılan bu bölgede Çeşitli raylar, madenler ve kazılmış görmek mümkündür. Bölge adını buradan almaktadır. İslak ve nemli havası etrafını kaplayan binlerce ağaç arasında büyüleyici bir görüntü sunan bölge gene ziyaretçilerine adeta görsel bir şölen yapmaktadır. Kayalıkların içinden tünellere girip gezinti yapmanızın mümkün olduğu bölgede ayrıca tarihe tanıklık edeceksiniz.

Karasu-Sadece-Satılık-Yazlık-Almak-İçin-Değil-Gezmek-İçinde-Var-1Derenin olduğu bölgede tünellerin yanı sıra Şelale, alabalık tesisleri, balık restoranları ve mesire alanları da yer almaktadır. Kamp yapmak için de son derece uygun olan maden deresi’nde yanınızda çadırlarınız olmasa bile ufak bungalovlarda konaklamanız mümkün hale gelmektedir.

Binlerce ağaç arasında dere kenarında yürüyüşler yapıp doğanın ve temiz havanın tadını sonuna kadar çıkarma imkanı sunan maden deresi huzur arayanlar için son derece uygun bir bölgedir. Hafta sonu ya da günübirlik geziler için son derece uygun olan bölgede ayrıca şelaleye tırmanma olanınız da bulunmaktadır.

Karasu-Sadece-Satılık-Yazlık-Almak-İçin-Değil-Gezmek-İçinde-Var-2

Dere kenarından şelaleye kırmanabileceğiniz bölgede Şelalenin sesi, bölgenin dinginliği ve havası insana gerçek anlamda büyük bir keyif vermekte. Bölge genelinde de pek çok çeşitli alan bulunmaktadır. Maden deresi şelalesi şifalı suyu bunlardan birisidir. Özellikle Sedef hastalığı ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği öne sürülen şifalı suyun turistik açıdan son derece İlgi gördüğünü belirtmek isteriz.

Girişin ücretli olduğu maden deresi karasu sınırları içerisinde yer alan kuyumcu köyü sapağından ilerleyerek ulaşmak mümkündür. Yol üzerinde sizleri maden deresi ne ulaştıracak pekçok tabela yer almaktadır. Ankara, İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli gibi şehirlere yakın mesafede bulunan karasu özellikle bu bölgelerde yaşayan ve şehrin karmaşasından birkaç gün de olsa uzaklaşmak isteyen yerli ve yabancı turistlere evsahipliği yapmaktadır.

Yeşilin her tonu bünyesinde barındıran maden deresinde doğayla iç içe birkaç gün veya saat geçirmek isterseniz sizleri karasudaki bu muhteşem doğa harikasını görmeye bekleriz. Ayrıca maden deresi ne yaz sezonunda gelen tatilciler için en büyük önerimiz derenin içerisinde yürüyüp suyun doğallığını ve seninle yeni keşfetmeniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68