Peki Neden Karasu Evleri

karasu-evleri-karasuda-merkezde-satilik-yazlik-havuzlu-guvenlikli-daireler-3

Karasu’da bir doğa harikası acarlar langozu Bilindiği üzere Karasu son yılların en hızlı gelişen bölgelerinden biri. Karasu satılık yazlık Konut projeleri ile sosyal medyada reklamlarına sıkça rastladığımız Karasu Deniz turizminin ve yatırımın en hızlı yaşandığı bölgelerden biri. Hem bölgeye gelen turistlere hizmet etme amacıyla; hem de yatırım amacıyla bölgede çok sayıda karasu satılık daire projesi yer almaktadır. Karasu Evleri Karasu’nun konut yatırımları açısından bütün kriterleri sağlaması ve bunun yanında tatil turizminin yapıldığı bir bölge olması; karasudaki konutlara olan talebi artırmıştır.

Peki-Neden-Karasu-Evleri-1010Sadece Deniz turizmi için yaz sezonunda bölgeyi tercih eden tatilcı sayısı 700 binlere ulaşmaktadır. Turizim alanında yapılan çalışmalar Karasu’nun adının duyulmasını sağlamakta bölgeyi tercih eden turist sayısı her geçen yıl artış göstermektedir. Karasuda Satılık Yazlık Ancak Karasu sadece deniz turizminin yapıldığı bir bölge değildir. Bünyesinde barındırdığı pek çok doğal güzellikte Karasu her mevsim yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Peki-Neden-Karasu-Evleri-1011Özellikle günübirlik ziyaretçilerin bir hafta sonlarını değerlendirmek isteyen turistlerin uğrak noktalarından biri Karasu yakınlarında yeralan acarlar longozudur. Dünyada çok fazla bulunmayan bu doğa harikası bölge türkiye’nin en büyük langozu olma özelliğine sahiptir. Kelime anlamıyla su basar orman anlamına gelen ve 16 km uzunluğunda olan langozun 4 km lik kısmı tekne ve su bisikleti gezileri için ayrılmıştır. Birinci derece doğal SİT alanı olarak koruma altına alınan bölge Karasu’nun müezzinler köyü içerisinde yer almaktadır. İçerisinde 150’den fazla ağaç türü, iki yüzden fazla Kuş türü, yüzlerce bitki türü ve su menekşesi, Göl lalesi gibi Ender bitki türüne Ev sahipliği yaparken; Su menekşesinin Türkiye’de yetiştirildiği tek bölgedir.

Yer yüzünün yaşayan cenneti burası dedirtecek kadar güzel olan acarlar longozu Deniz, göl ve orman ekosistemini bir arada bulunduran Bir tabiat harikasıdır. Langoz içerisinde bulunan acarlar gölü Bölge eko sisteminin bir parçasıdır. İçerisinde pek çok balık türü bulunduran Acarlar gölü ayrıca pekçok bitki türünü de evsahipliği yapmaktadır. Ayrıca gölde olta balıkçılığı da yapılmaktadır. Göl üzerinde yer alan köprüde gezintiye çıkarak gölü daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

Su menekşeleri ve Nilüferler arasında tekne gezisi yapılması şiddetle tavsiye edilen acarlar gölü etrafında pek çok mesire alanı yer almaktadır. Ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz; adeta huzurun doruklarına varacağınız Bu bölgede etrafı ağaçlarla kaplı uzun patikalarda yürüyüşler yapıp; Türkiye’nin en lezzetli alabalık çiftliklerinin bulunduğu bu bölgede mükemmel bir yemeğinde tadına varabilirsiniz.

Peki-Neden-Karasu-Evleri-1018Piknik alanlarında yer aldığı bölge içerisinde ayrıca kişisel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar Ve tesislerde mevcuttur. Doğal ekosistemi ile ve içerisinde bulundurduğu bir çok hayvan ve bitki türü ile Türkiye’den olduğu kadar yabancı ülkelerden de pek çok ziyaretçinin ilgisini çeken acarlar longozu huzur dolu muhteşem bir hafta sonu için En doğru tercihlerden biri olacaktır. Ankara, Bursa, Kocaeli gibi pek çok büyük şehre yakın mesafede bulunan Karasu özellikle İstanbul’a bir buçuk saat gibi bir mesafede bulunuyor. Eşsiz doğasıyla size tepeden tırnağa huzura boğacak olan acarlar longozunu gezi rotalarınıza mutlaka eklenip görülmesi gereken bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68