Karasu Satılık Yazlık Almak İstiyorsanız Mutlaka Okuyun

karasu-satilik-yazlik-almak

Karasu da sanayi, turizm, ticaret gibi sektörlerde olan gelişmeler son yıllarda yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Birçok alanda ve sektörde gelişmeler gösteren kente yapılan her yatırım en çok inşaat sektörünü etkilemekte. Bölgede yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen yatırım aracı konutlar. Tabiki karasu satılık yazlıklar yatırım konusunda ilk sırada gelmektedir. Bunun yanında bölgede tercih edilen karasu evleri projeleri de vardır. Değerini hiçbir zaman kaybetmeyen yatırımcına adeta kar garantisi verilerek satışa sunulan projeler değerini her geçen gün artırmaktadır.

Karasu-Satılık-yazlık

Karasu-Satılık-yazlık

Karasu son dönemde adını projeleriyle, konumuyla, yapılan yatırımları ve limanıyla duyurmaya devam ediyor. Bölge de son birkaç yıl içinde imza atılıp halka açılan pek çok proje bulunmakta. Bunun yanında devam eden projelerde var tabi. Devam eden fabrika çalışmaları, geçtiğimiz ağustos ayında halkın kullanımına açılan karasu sahil park ve rekreasyon alanı, şehirdeki alt yapı ve üst yapı çalışmaları bunların bazıları. Bunların yanında İstanbul’a yapılıp yine geçtiğimiz aylar içinde açılışı yapılmış olan yavuz sultan selim köprüsü karasunun önemini ve konumunu daha çok artırmıştır. Köprünün bağlantı yollarının tamamlanmasının ardından bölgeye olan ulaşımın bir saat gibi bir süreye inecek olması bölgenin stratejik konumunu fazlasıyla artırmıştır. Özellikle turizm potansiyeli açısından bakıldığında bölge marmara bölgesinden ve özellikle İstanbul ve çevresinden birçok turisti kendisine çekmeye başlamıştır.

 

Bunun yanında beklide karasunun adının en çok durulmasını sağlayan karasu liman projesidir. 22 yıldır devam eden liman projesinde de sona gelinmiş gibi gözüküyor. Açılışının kasım ayında yapılması beklenen karasu limanının bölgeye pek çok katkı sağlayacağı kesin. Limanın açılmasıyla karasu ekonomisinin çok yüksek bir konuma geleceğine kesin. Batı karadenizin en büyük limanlarından biri olarak tasarlanan karasu limanının açılmasıyla bölgenin ihracat merkezi haline geleceği de bilinen bir gerçek. Tüm bu gelişmeler ve çok daha fazlası karasuda özellikle inşaat sektöründe büyük bir rant sağlıyor. Bölgenin ekonomisinin güçlenmesi, fabrikaların açılmasıyla bölgede ki istihdam oranının artıcak olması, limanın açılmasıyla ihracatın kalbinin burada atıcak olması ve özellikle son yıllarda bölgeye gelen turist sayısının sürekli artış göstermesi bölgede konutlara olan ihtiyacı artırmış durumdadır. Özellikle liman bölgesi çevresiyle sahil kesminde ki konutlara aşırı bir talep vardır. Fiyatların her geçen gün arttığı, değerini her geçen yıl artıran bölgedeki konutlardan sizlerde bütçenize uygun olanı bulup karlı bir yatırım yapabilirsiniz. Hafta sonları ücretsiz olarak düzenlenen turlara katılım sağlayıp karasuyu ve bölgedeki konut projerlerini gelip yerlerinde görebilrsiniz.

karasu-evleri

karasu-evleri

Karasu da tatil sezonu sona erdi. Yazın yüz binlerce turisti ağırlayan karasu yaz mevsiminin bitmesiyle eski sakin günlerine tekrar kavuştu. Bölge de sadece yerli halkın ve yatırımcıların kaldığı karasu da değişmeyen tek şey ise bütün yıl çalışmalarına devam eden inşaat sektörü. Karasuda satılık yazlık ve karasu yazlık daire projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Karasuda sezon bitse de yatırımcıların için bölge hala gözde durumda.

Hazır karasu bu kadar sakinken ve mevsimlerden sonbahar gelmişken kafa dinlemek ve doğayla iç içe olmak için muhteşem bir dönem. Karasu sadece deniziyle, kumuyla, güneşiyle, tatil turizmiyle değil bünyesinde barındırmış olduğu birçok doğal güzellikle de tatilcilerin ve doğal ortamları sevenlerin gözdesi. İstanbul’a yakın mesafede bulunan kent günü birlik geziler ve hafta sonu tatilleri için çok ideal.

 

Karasuda günü birlik geziler için uğranılması gereken ilk durak maden deresi ve şelalesidir. Maden deresi doğasıyla konuklarına huzur veren bir bölge. Oldukça sık bir orman içerisinde derince bir vadinin içinde yer alan maden deresinde binlerce ağaç arasındaki patika yollardan gidip yürüyüş yapabilirsiniz. Tarihi mağaraları, cumhuriyet döneminde kurulduğu bilenen madenleri ve durmadan akan şelalesiyle tarihe tanıklık edebilirsiniz. Derenin içinden şelaleye çıkmak mümkün olduğu gibi, derenin suyunun özelikle sedef hastalığı, mide ağrıları ve yaraların iyileşmesinde oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Bölgede çok sayıda mesire alanı ve alabalık tesisi bulunmakta ayrıca derede olta balıkçılığı da yapılmaktadır.

Bunun yanında bölgede ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında acarlar langozu gelmektedir. İnsana seyri doyumsuz bir manzara yaşatan acarlar langozu türkiyenin ikinci büyük langozudur ve 1. Derece doğal sit alanı durumundadır. Bazıları sadece burada yetişen binlerce bitki türüne ev sahipliği yapan acarlar lazngozu içerisindeki göldede yine birçok bitki ve hayvan türünü barındırmaktadır. Su menekşesi türkiyede sadece acarlar langozunda yetişmektedir. Ayrıca bölgeye gelipte o muhteşem göl manzarasında küçük bir tekne gezisi yapılmadan gidilmemesi önerilmekte. Gelenleri kendine hayran bırakan acarlar langozu göl kenarında birçok mesire ve piknik alanı, yürüyüş yolları, kafeler yer almaktadır. Bu muhteşem doğa harikası içinde bulundurduğu ender güzelliklerle türkiyeden olduğu kadar dünyadan da ziyaretçi çekmektedir.

Karasuda bunların yanında keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Eğer sizde doğal ortamları sevenlerdenseniz mevsim bunun için tamda zamanı dedirtiyor. Bu yemyeşil doğa harikaları içinde çok kısa zamanlarınızı dolu dolu yaşayıp, doğanın ve doğallığın keyfine varabilrsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68