Her Bütçeye Uygun Karasu Evleri

karasu-satılık-yazlık-yesil-vadi-1

Karasu yatırımlarına hız kesmeden devam  vermekte. Bölgenin en populer yatırımları konumunda olan karasu satılık yazlık ve karasu evleri yatırımcılar için vazgeçilmez seçeneklerin başında gelmektedir. Günümüz şartlarında bakıldığında bölgede ki en iyi yatırım amacı konutlardır. Inşaat sektörü ve bu sector içinde ki şirketlerde bu fırsatı değerlendirmeye devam etmekte; her gün projelerine bir yenisini eklemeye devam etmektedirler.

 

Karasu da inşaat sektörünün bu kadar hızla büyümesinde ki en önemli etken bölgenin turizm bölgesi olmasıdır. Marmara bölgesi içerisinde yer alan karasu 24 kmlik sahil şeridine sahiptir. Bölge plajları termal kumdan ve geniştir. Karadenize kıyısı olan ilçede deniz oldukça dalgalı olmasına rağmen; yapılan dalkarınlar sayesinde kıyı bölgesinde kum birikmesi sağlanarak dalga oranı en aza indirilmiş ve boğulma olayları geçtiğimiz yıllar içinde oldukça azalmıştır. Sahillerde cankurtaranlar bulunmakta ve bunlara jet-ski’ler hizmet etmektedir. Kış aylarında nüfusun 6 binlerde olduğu ilçe yazın adete tursit akınına uğramaktadır. Yaz sezonun gelmesiyle birlikte karasuda nufüs 600 binlere kadar çıkmaktadır. Gelen turist sayısının her geçen yıl artması bölgede barınma ve konaklama ihtiyacı doğurmuş buda tabiki en büyük etskisini inşaat sektörüne yapmıştır.

Karasuda-satılık-yazlık

Karasuda-satılık-yazlık

Karasunun en kalabalık yerleri; sahil bölgesi ve çevresidir. Plaj bölgesi birçok cafe ve restaurant, disco ve çeşitli işletmelere ev sahipliği yapar. Bunun yanında geçtiğimiz ağustos ayı içinde halka açılan karasu sahil park ve rekreasyon alanı projesi yer almaktadır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan sahil park projesi içerinde birçok aktivite alanı yer almaktadır. Seyir terası, plaj oyun alanları, çocuk parkları ve yürüyüş yolları bunlardan sadece birkaçıdır.

Şehrin her yerinden plaj bölgesine ulaşım oldukça kolaydır. Gece eğlencelerinin de yer aldığı aldığı sahil bölgesine gece geç saatlere kadar toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Bölgede ki tek lunaparkta yine sahil bölgesi içerisinde yer almaktadır. Ayrıca plaj bölgesi içinde mini bir çarşı bulunmaktadır. Burada hem alışveriş yapabilir, hem de karasuyu simgeleyen hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca plaj bölgesinde birçok otel ve pansiyon bulmanız mümkün. Bu konaklama seçenekleri dışında da dilerseniz yine sahil kesimi içersinde yer alan yazlık ve dairelerin; günlük olarak kiraya verildiği birçok konut bulunmakta. Yatırım amacıyla alınan yazlık ve daireler; yazın bölgeye akın eden turistlere günlük veya aylık olarak kiralanmakta, yatırımcısına ciddi bir kira geliri sağlamaktadır. Buda bölgenin inşaat sektöründe ki gelişiminin en büyük ve geçerli nedenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68