Karasuda Satılık Yazlık ve Karasu Evleri 1995 ten 2016 ya

karasu-satilik-yazlik-daireler-yatirim-icin-elinizi-cabuk-tutun-3

Karasu satılık yazlık piyasası nasıl bu şekilde hareketlendi ve Karasu evleri Sakarya’nın incisi haline geldi sizler için bu serüvenin başlangıcına gittik.Karasuda satılık yazlık alacaklar için …

Temeli 1995 yılında atılan  Karasu Limanı projesinde çalışmalara hız verilmiş durumda. Bölgenin ihracatını artırması beklenen, açılmasıyla Türkiye’de ki ihracat sıralamasında ilk 5 girilmesi hedeflenen liman projesinin bu yıl Kasım ayında tamamlanarak hizmete açılması beklenmektedir. Batı Karadenizin en büyük limanlarindan biri olduğu söylenen, orta ölçekli olarak planlanan ve 20 bin tonluk gemilerin yanaşabileceği şekilde dizayn edilen limanın, bölgeye ve ülkemize sağlayacağı katkılardan beklentiler yüksektir.

karasu-limani

karasu-limani

Karasu Limanı projesinin yanında, limanın tamamlayacısı olarak gösterilen Sakarya Demiryolu projeside yer almaktadır. Dış ülkelerden gelen yükün Akdeniz limanından demiryolu ile Karasuya ulaştırılması, burdan da Karasu limaniyla dış ülkelere ulaştırılması mümkün olacaktır. Yine aynı şekilde Karasu Limanına gelen yük demiryoluyla Akdeniz ve iç bölgelere gönderilecek, bu şekilde ihracatın bölge üzerinden dönmesi beklenmektedir. Ayrıca bu durum zamandan da tasarruf sağlayacak; gemiyle 10 günde gidecek yük demiryoluyla bikaç günde limanlara ulaşmış olacaktır.
Ayrıca limanın otomobil ihracatinıda büyük ölçüde artırması beklenmektedir. Dünyaca ünlü bir otomotiv firmasının burada bir fabrika açacağını duyurmuş ve proje için çalışmalara başlanmıştır. Eğer beklentiler istenilen yönde gerçekleşirse bölgeden çıkan otomobillerin yine Karasu limaniyla dış ülkelere ihracatı gerçekleştirilecektir.
Tüm bu projeler ve yatırımlara Karasu deniz, tren ve karayolu ulaşımıyla çok stratejik bir konuma gelecektir. Bölgenin özellikle istanbul’a olan konumu göz ardı edilemeyecek niteliktedir. İstanbul – Karasu arası mesafenin 1 saate düşmesi bölgedeki turizm ve tatil potansiyelini büyük ölçüde artırmaktadır. İstanbul ve çevre illere en yakın tatil bölgesi konumundadır. Özellikle zamandan tasarruf etmek isteyen tatilcilerin ilk tercihi olmaktadır. Önümüzdeki yıllarda Marmara bölgesinin turizm başkenti olması hedeflenen bölge beklentileri gerçekleştireceğe benzemektedir.

karasu-limanı-1

karasu-limanı-1

Karasu’da yaşanan tüm bu gelişmeler ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler özellikle yatırımcılar için büyük bir fırsat oluşturmaktadır. Yaz aylarında 600 binlere çıkan nüfusu, sahil şeridi ve plajlariyla, birçok firmanın odak noktası haline gelen bölgede inşaat sektöründe büyük bir rekabet vardır. Tatil beldesi konumuyla bakılan bölge uygun fiyat avantajlariyla tatilciler için bir yatırım alanına dönüşmüştür. Her yeni gün yeni bir projeye başlanan  bölgede özellikle  Satılık yazlık ve dairelere olan talep fazladır. Sizlerde yatırım yapmayı düşünenlerdenseniz Karasu doğru bir başlangıç noktası olabilir. Değeri her geçen gün artan bölgede; sizlerde ücretsiz turlara katılıp satılık yazlık ve satılık daireleri yerinde görüp bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68