Yazlık Karasu Evleri Dört Mevsim Hizmetinizde

karasu evleri

Sonbahara adım attığımız bu günlerde , yazın son demlerini yaşıyoruz. Kurban Bayramına son bir hafta kala hava sıcaklıklarının hala mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve 9 günlük bayram tatili; vatandaşlar için büyük bir fırsat oluşturmakta.

Karasu satılık yazlık arayanlar için ve kiralık yazlık arayanlar için tercih edilen bir bölge Tatilcilerin için fırsat niteliğindeki bu 9 gün için çoktan planlar yapıldı bile. Özellikle İstanbul’da yaşayan, şehrin kalabaligindan biraz olsun uzaklaşmak, ama tatilini yollarda gecirmek istemeyenler için harika bir önerimiz var; “Karasu”
Sakarya nehrinin Kardenizle buluştuğu noktada doğan bu güzel ilçe adeta kurtarıcı nitelikte. 24 km’lik sahil şeridi, altin kumlu plajlari, tertemiz denizi ve doğal güzellikleriyle bizleri büyülüyor. Gelin bu büyüleyici  kente biraz daha yakından bakalım. Küçükbogaz gölüyle başlayalım. Şehre 5 km gibi bir mesafede bulunan göl olta balıkçılığı ve piknik alanı olarak kullanılan bir mesire alanıdır. Yani oltanizi aldığınız gibi soluğu burda alabilirsiniz.

işte-Karasu-satılık-yazlık

Daha sonra Cam dağlarından maden deresine ulaşıyoruz. Cok eskiden burada kurşun, boraks, cinko ve altın madenleri varmış. Daha sonra heryer fındık, kayın, Çınar,  ceviz agalaclariyla donanmış. Derenin sesini dinleyerek yeşile bezeli  cevrede yürüyüşler yapmak ve güzel bir kır sofrası kurmak için ideal bir yer.
Son olarak da acarlar langozundan bahsetmek istiyorum. Türkiye’de ‘yeryüzündeki cennet burası olsa gerek’ dedirtecek kadar güzel Acarlar longozu keşfedilmeyi bekliyor. Nesli tükenmek üzere olan bazı bitkilere ev sahipliği yapan longoz, İnsana ise seyri doyumsuz bir manzara sunuyor. Acarlar longozu deniz, göl, kumul ve orman ekosistemlerini bir arada barındıran dünyanın nadir tabiat köşelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Acarlar longozu (subasar ormanı) güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Seyri doyumsuz tabiat güzelliklerine sahip olan longoz, dünyadan da ilgi görüyor. Su menekşesi Türkiye’de sadece Acarlar longozunda yetişirken, nilüferlerin su üstündeki muhteşem görüntüsü de hafızalardan silinmiyor.
Karadenizin incisi olarak nitelendirilen bolge konumu itibariyle yatırımcıların da ilgisini çekmeye devam ediyor. İstanbul ,Kocaeli,  Bursa, Ankara gibi şehirlere yakın mesafede bulunan,  3. Köprü ‘ nün tamamlanmasının ardından bağlantılı yollarının da bitmesi üzerine istanbul’dan ulaşımın 1 saate inicek olmasi ve Kasım ayında açılması planlanan karasu limanı bölgede ki yazlık ve gayrimenkul satışlarını büyük ölçüde artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ekşioğlu Karasu Yazlık
Merak ettiğiniz tüm konularda bize yazabilirsiniz.
Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Biz Sizi Arayalım

  Aşağıdaki bilgileri doldurup formu gönderin, en kısa sürede müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçsin.

  Lütfen aşağıdaki kutuya doğru yanıtı giriniz;
 • Hemen Ara : 0 545 797 34 68